< < Önceki Sayfaya Dön
Rosece Ölmez Çiçek Uçucu Yağı 4ML
Rosece Ölmez Çiçek Uçucu Yağı 4ML

Rosece Ölmez Çiçek Uçucu Yağı 4ML (R137)

Toplam Stok Adedi : 0

Rosece Ölmez Çiçek Uçucu Yağı 4ML
Ölmez çiçek bitkisinin çiçeklerinden distilasyon yöntemi ile elde edilmiştir. Sadece saf ölmez çiçek uçucu yağı içerir.

İçindekiler: Helichrysum Italicum Flower Oil

4 ml

Çiçeksi baharatlı topraksı bir kokuya sahiptir. Helichrysum altın renkli güneşe benzer çiçekleriyle adını, yunancada helios=güneş ve chrysos=altın kelimelerinden alır.

Cilt bakımında, onarıcı ve anti aging etkileri ile dünyada isminden çok fazla söz ettiren ve kozmetik ürünlerde bu etkilerinden sıklıkla faydalanılan bir uçucu yağdır. Leke, kırışıklık ve morluklarda,  cilt yenileyici ve  çatlak karşıtı etkileri ile destek olur. Cilde, canlılık, sağlık ve tazelik katar. Genellikle Akdeniz ülkelerinde tıbbi uygulamalarda binlerce  yıldır kullanılmaktadır.

Aromaterapide kaygı azaltıcı ve huzur verici özelliklerinden faydalanılmaktadır.

ESANSİYEL (UÇUCU) YAĞLAR;

Milattan önce 3000 yılından beri bilinen, tıpta, alternatif tedavide ve kozmetikte kullanılan, bitkilerden buhar distilasyonu ve press yöntemi ile elde edilen esansiyel yağlardır.

Bitkilerin çiçek, meyve, kabuk, yaprak, kök, reçine ve odun kısımlarından elde edilebilir. Bitkinin kendinden 100 kat daha güçlü etkilere sahiptir. Bir damlası bile hormonları uyaracak kadar kuvvetlidir. Bir uzmana danışarak doğru oranlarda  kullanılmalıdır. Esansiyel yağlar gözle temas ettirilmemelidir. Hamile ve bebeklerde dikkatli kullanılmalıdır.

İlaç değildir. Buhurdanlıkta veya difüzerde kokulandırmada kullanılabilir.

Ciltte kullanımında mutlaka taşıyıcı, sabit bir yağa eklenerek doğru oranlarda kullanılmalıdır.